Samsung Galaxy S24 Ultra Ağustos Ayında Büyük Bir Kamera Güncellemesi Alacak

Samsung, bu yılın başlarında tanıttığı Galaxy S24 serisi ve özellikle Galaxy S24 Ultra ile Galaxy AI uyumu sayesinde şimdiye kadar görülmemiş kamera yeteneklerini kullanıcılara sundu. Ancak görünen o ki Samsung için iyinin daha iyisi de var.

Haziran ayı sonunda One UI 6.1.1 güncellemesinin Galaxy S24 Ultra için kamera tarafında iyileştirme getireceği bildirilmişti. Samsung’un One UI 6.1.1 güncellemesini 10 Temmuz’da Paris’teki Louvre Müzesi’nde düzenlenecek olan Unpacked etkinliğinde duyurması bekleniyor.

Etkinlikte Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6 katlanabilir akıllı telefonları da lanse edilecek. Her iki telefonun da kutudan Android 14 tabanlı One UI 6.1.1 ile çıkacağı belirtiliyor. Galaxy S24 için One UI 6.1.1 güncellemesinin dış mekan kamera performansını arttıracağı söyleniyor.

Ünlü sızıntı uzmanı IceUniverse’ün X’teki yeni bir paylaşımına göre ise Galaxy S24 Ultra için Ağustos 2024 güncellemesi, amiral gemisi için büyük bir kamera güncellemesi olacak. İlginç bir şekilde Temmuz güncellemesi henüz Galaxy S24 Ultra için yayınlanmamış olmasına rağmen, Ağustos güncellemesi hakkında şimdiden sızıntılar yaşanıyor.

Sızıntıda, Galaxy S24 Ultra için Ağustos güncellemesinin iyileştirilmiş HDR, aşırı işleme optimizasyonu, aşırı pozlama optimizasyonu, yüz optimizasyonu ve video yakınlaştırma optimizasyonu sunacağı belirtiliyor. Bununla birlikte, IceUniverse, güncellemenin 10x zoom’un ötesinde telefoto ve gece modları için herhangi bir optimizasyon getirmeyeceğini de sözlerine ekledi. İddiasına göre optimizasyonun Ağustos ayında tamamlanması ve gecikme olmaksızın aynı ay içerisinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

Gelecek yıl çıkacak olan Galaxy S25 Ultra için Samsung’un seriyi basitleştirmek adına Plus modelini iptal edeceği söylentileri daha sonra yalanlanmıştı. Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 işlemciden güç alması beklenen Galaxy S25’in, oyunlar için AI ölçeklendirme özelliğine sahip olması bekleniyor.

Ayrıca Samsung Galaxy S25 Ultra’nın yükseltilmiş üç kamera sensörüne sahip olabileceğine dair söylentiler de var. Ayrıca Galaxy S25 serisine MediaTek işlemcisini getirme seçeneğini de değerlendiriyorlar. Galaxy S25 Ultra’nın Note 20 Ultra’dan bu yana piyasaya sürülen en ince Ultra telefon olabileceği de tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir